Špeciálna výstava k 20. jubileu pri vstupe do EUDDC a Klubová výstava

 (Special and Club Show GD)

1. - 2. 6. 2019

2xCAC

Sledujte udalosť na Facebooku a neujdú Vám najnovšie novinky týkajúce sa Špeciálnej a Klubovej výstavy.

Follow our Special and Club Show on Facebook.

PROPOZÍCIE - PROPOSITION

ONLINE PRIHLASOVANIE - ONLINE ENTRY


1.uzávierka - 1st entry close: 1.4.2019

2.uzávierka - 2nd entry close: 1.5.2019  

Miesto - place: Ranč pod Babicou (Bojná)

GPS 48° 35' 37.9229037" N, 18° 3' 4.4055176" E

Ubytovanie - accommodation: https://www.rancpodbabicou.sk/ubytovanie/

Rozhodci - Judges: 

Luidmila Ruzhich RU

Matthieu Delahaye FR

Luidmila Ruzhich
Luidmila Ruzhich

,,Prvá nemecká doga sa u mňa objavila náhodou a to v roku 1987, mladšia sestra priniesla domov šteniatko, ale starala som sa oňho ja, chodila som s ním cvičiť ja. Napriek tomu, že som vyštudovaná stavebná inžinierka, stala sa mojim povolaním kynológia. Som vedúcou Irkutskeho klubu všetkých plemien - IGOO GOLS. Som inštruktorkou výcviku, handlingu a tiež výcviková rozhodkyňa. Vždy mám doma len jedného pes. Moja chovateľská stanica sa volá ,,Klassik dog". Vo východnej Sibíri je len pár chovateľských staníc bežných pre Európanov - s voliérami a domami pre psov. Máme tu chladné počasie, takže sa tu často chovajú dlhosrsté plemená ako Kaukazský alebo Stredoázijský ovčiak. Avšak myslím si, že nemecká doga ako veľmi poľudštený pes nie je dobre prispôsobený na život vo voliére, potrebuje človeka stále nablízku. Moje psy sú stále so mnou - doma aj v práci. (Práca so psami) Auto je vždy kombi, všetko je prispôsobené pre pohodlie mojich psov a mňa.
V exteriéry nemeckých dôg najviac oceňujem vyrovnanosť, harmóniu a hlavne funkčnosť. Nemecká doga môže byť viacerých typov, buď viac elegantná alebo viac mohutná (rámec štandardu je pomerne široký a umožňuje mnoho variácii), avšak musí zostať harmonická.
Pri posudzovaní nikdy u mňa nevyhráva buď super hlava, alebo super veľkosť, alebo super farba či super kostra. Páči sa mi keď ja hlava pekne vyrezaná (ploché čelo, čisté línie, výrazný stop, pekné uzavreté pysky), naozaj oceňujem dlhý klenutý krk, dobre vyjadrený kohútik, dobre zaúhlené zadné končatiny. Tiež zbožňujem krásne, sýte farby, špeciálne snehovo biela farba u harlekýnov, avšak ak pes nemá úplne ideálnu čistú farbu a má šedé škvrny, ale je lepší vo všetkom ostatnom, tak u mňa farba nie je na prvom mieste.
A opäť: naozaj milujem psy so správnou povahou- pes môže byť ľahostajný alebo priateľský, pokojný alebo veselý, ale nemal by byť nahnevaný ani zbabelý. S mojimi dlhoročnými skúsenosťami vo výcviku vidím rozdiel medzi plachým nováčikom alebo úplným zbabelcom. 
Vždy u mňa vyhráva pes s maximálnym počtom kladov a s minimom nedostatkov. Ale ich posudzovanie a hodnotenie je veľmi krehká vec a práve toto je to, čo robí výstavu tak zaujímavou: je mimoriadne zriedkavé, že je víťaz jasný, rôzni rozhodcovia môžu umiestniť lídrov odlišne a každý rozhodca napíše vlastný posudok. A každý bude mať svojim spôsobom pravdu!"

NOVINKA

1. 6. 2019 : Pár sympatia, Najlepší reproduktor, Najlepšia chovná suka

2. 6. 2019 : Najkrajší jedinec Slovenského chovu, Najkrajšia hlava, Najlepší pohyb